EBK Reklama

Sklep internetowy, RWD

Sklep internetowy EBK - sklepy internetowe Warszawa

Klient:

EBK Reklama

Data realizacji:

Lipiec 2017

Zakres prac:
  • Sklep internetowy
  • Wersje responsywne RWD

Firma EBK zlokalizowana pod Warszawą specjalizuje się w sprzedaży gadżetów reklamowych. W wyniku postępowania ofertowego otrzymaliśmy szansę stworzenia nowego serwisu internetowego firmy, który pozwoli sektorowi B2B w szybki sposób zapoznać się z szerokim asortymentem produktów oferowanych przez EBK.

Rewolucja w internetowym wizerunku firmy EBK

Po zapoznaniu się z potrzebami klienta oraz planami co do dalszego rozwoju firmy zdecydowaliśmy, że najważniejsze będzie usprawnienie i automatyzacja procesów biznesowych zachodzących pomiędzy firmą a klientem końcowym. Dlatego też w projekcie tym odeszliśmy od standardowej strony internetowej na rzecz katalogu produktów opartych na sklepie internetowym.

Na prośbę klienta wyeksponowaliśmy oferowane przez firmę pakiety dla firm z pięciu grup docelowych. Kolejnym krokiem było zastosowanie takich rozwiązań, aby przy jednoczesnym zachowaniu spójności strony możliwa była prezentacja całej oferty produktowej. W tym celu na stronie głównej zostało wyświetlone dziewięć losowych produktów, dodatkowo menu boczne strony pozwala w bardzo prosty i intuicyjny sposób szybko dotrzeć do kategorii i podkategorii produktów. Stworzone przez nas rozwiązanie pozwala również na wyświetlenie produktów przypisanych do poszczególnych producentów gadżetów. Potencjalni klienci mogą skorzystać także z umieszczonej w serwisie wyszukiwarki.

Na życzenie klienta na chwilę obecną koszyk oraz rejestracja została tymczasowo wyłączona. Więc strona pełni bardziej formę katalogu internetowego niż sklepu.

Działania marketingowe

Docelowo firma będzie mogła samodzielnie prowadzić działania marketingowe w formie mailingu internetowego, np. wysyłając informacje o rabatach do klientów, którzy zapisali się do newslettera. Tego typu rozwiązanie ułatwia i przyspiesza pracę poprzez automatyzację procesów biznesowych. Sklep został zintegrowany z profilem firmy w mediach społecznościowych takich jak Facebook i Linkedin.

Polacy zamawiają coraz więcej z urządzeń mobilnych

Według badań z 2016 roku już połowa zakupów w Internecie jest dokonywana z nowoczesnych telefonów lub tabletów.
Dlatego bardzo ważnym aspektem było przygotowanie witryny również pod te urządzenia, stosując technologię RWD. Tak przygotowany sklep internetowy zwiększa możliwość dotarcia do potencjalnego klienta, a także wzmacnia swoją obecność w gąszczu stron poprzez wyświetlanie się w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych


Sklep internetowy EBK - sklepy internetowe Warszawa

Sklep internetowy EBK - sklepy internetowe Warszawa

www.ebk.pl