Refrigo

Strona internetowa, RWD

Strona internetowa Refrigo  - strony internetowe Koszalin

Klient:

Refrigo

Data realizacji:

Kwiecień 2017

Zakres prac:
  • Strona internetowa
  • Wersje responsywne RWD

Nasza współpraca z firmą Refrigo rozpoczęła się w 2013 roku i trwa nadal, dlatego bardzo ucieszyliśmy się, gdy zostaliśmy poproszeni o odświeżenie strony internetowej z okazji 10 lecia działalności firmy.
Warto wspomnieć, że firma Refrigo działa w branży: chłodniczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej oraz rekuperacyjnej w obrębie i okolic m.in.: Koszalina, Słupska, Bytowa, Lęborka.

Podstawowe funkcjonalności

Bardzo ważnym elementem odświeżonej strony internetowej jest prostota w poruszaniu się po serwisie, przejrzystość i czytelność. Dlatego projektując stronę postanowiliśmy oprzeć ją na rozwiązaniu typu „one page” czyli witryny opartej na jednej stronie, gdzie zostały zaprezentowane najważniejsze informacje, z dodatkiem tradycyjnych podstron dla internatów chcących jeszcze bardziej zapoznać się z ofertą czy realizacjami firmy Refrigo.

Na stronie został wdrożony zupełnie nowy moduł galerii, dzięki któremu zdjęcia w albumie mogą być dowolnie skalowane np. jedno zdjęcie może być rozciągnięte w pionie na wysokość dwóch innych zdjęć.

Głównym elementem strony pod względem marketingowym było wyeksponowanie wykonanych przez Refrigo realizacji. W nowym serwisie potencjalni klienci mogą bez zbędnego szukania zobaczyć jakie projekty zostały już zrealizowane przez firmę.

Priorytetowa responsywna wersja strony internetowej (RWD)

Istotną częścią realizowanego projektu było przygotowanie serwisu internetowego tak by automatycznie dostosowywał się do rozdzielczości ekranu odwiedzającego.

W świetle badań z 2016 roku ta funkcja staje się wręcz wymogiem każdej nowoczesnej strony internetowej, gdyż to w tym roku po raz pierwszy w historii polski ruch mobilny wyprzedził ruch pochodzący z komputerów stacjonarnych i laptopów.

Pamiętając o powyższym fakcie stworzony przez nas serwis internetowy jest w pełni responsywny i niezależnie od używanego urządzenia każdy znajdzie w nim informacje których szuka.

Strona internetowa Refrigo  - strony internetowe Koszalin

www.refrigo.pl